2016-09-19 15:02

2016-09-19 15:11

Nightmen till Båten

KONSERT

Malmöbandet Nightmen gästar Båten i Karlstad den 24 september.

Det är Club Pebbles som ligger bakom bokningen och det är också klubbens arrangörer som står som dj:s under kvällen.

Nightmen består av medlemmar från bland annat Terrible Feelings, Yast, Toi Let och MF/MB. Debuten Fifteen Minutes of Pain bjuder på energisk rock 'n' roll och enligt bandet själva är de inspirerade av 60-talets garagerock.

Det är Club Pebbles som ligger bakom bokningen och det är också klubbens arrangörer som står som dj:s under kvällen.

Nightmen består av medlemmar från bland annat Terrible Feelings, Yast, Toi Let och MF/MB. Debuten Fifteen Minutes of Pain bjuder på energisk rock 'n' roll och enligt bandet själva är de inspirerade av 60-talets garagerock.