Kontakta KT/Kuriren

Här hittar du kontaktinformation till personalen på Karlskoga Tidning och Karlskoga-Kuriren.

Direktör, lokaltidningar i Värmland

Kent Rosenius

054-19 97 69

070-666 19 66

kent.rosenius@nwt.se

Chefredaktör/ansvarig utgivare

Catarina Forsberg

0586-72 13 30

catarina.forsberg@karlskogatidning.se

Försäljningschef

Erik Wahlström

0586-72 13 20

erik.wahlstrom@karlskogatidning.se

Redaktion

Telefon: 0586-72 13 00

Fax: 0586-580 50

Tipsa via sms/mms: 0730-12 08 46

E-post: redaktion@karlskogatidning.se

Nyhetschef

Lars Madebrink

0586-72 13 10

lars.madebrink@karlskogatidning.se

Reportrar

Benny Abrahamsson

0586-72 13 35

benny.abrahamsson@karlskogatidning.se

Roger Gleisner

0586-721358

roger.gleisner@karlskogatidning.se

Anne-Lie Gustavsson

0586-72 13 34

anne-lie.gustavsson@karlskogatidning.se

Anders Hestad

0586-72 13 43

anders.hestad@karlskogatidning.se

Per Lindgren

0586-72 13 33

per.lindgren@karlskogatidning.se

Björn Mildh

0586-72 13 64

bjorn.mildh@karlskogatidning.se

Anders Persson

0586-721341

anders.persson@karlskogatidning.se

Anna-Stina Tallmyren

0586-72 13 70

anna-stina.tallmyren@karlskogatidning.se

Lilyana Thorsager

0586-721353

lilyana.thorsager@karlskogatidning.se

Sporten

Fredrik Narvelid

0586-721360

fredrik.narvelid@karlskogatidning.se

Tomas Nilsson

0586-72 13 36

tomas.nilsson@karlskogatidning.se

Dennis Pavlovic

dennis.pavlovic@karlskogatidning.se

KT-sporten, mobil: 070-39 00 434

Annons

Telefon: 0586-72 13 05

Fax: 0586-564 00

E-post: annons@karlskogatidning.se

Annonspersonal

Kerstin Reicher

0586-72 13 14

kerstin.reicher@karlskogatidning.se

Anna Tagelius

0586-72 13 19

anna.tagelius@karlskogatidning.se

Fredrik Strömlund

0586-72 13 16

fredrik.stromlund@karlskogatidning.se

Marie Taxén 0586-72 13 13

070-349 08 71

marie.taxen@karlskogatidning.se

Prenumeration

Telefon: 0586-72 13 07

Fax: 0586-517 00

E-post: prenumeration@karlskogatidning.se

Kundtjänst prenumeration

0586-72 13 07