2015-12-03 20:37

2015-12-03 20:37

Jössefors IK söker bidrag

ARVIKA

Jössefors IK har vänt sig till Arvika kommun med en ansökan om ett bidrag på 8900 kronor för att rusta upp elljusbanan i Jössefors.

Enligt ansökan ska bidraget även hjälpa till att täcka klubbens kostnader för bortforsling av gamla lyktstolpar och elledningar.

Enligt ansökan ska bidraget även hjälpa till att täcka klubbens kostnader för bortforsling av gamla lyktstolpar och elledningar.

Har du synpunkter på det som sägs i texten? Skriv då gärna en kommentar via tjänsten Ifrågasätt men tänk på att hålla dig till ämnet och diskutera i god ton. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Kritisera och bemöt gärna argumenten men tänk på att inte angripa personen bakom åsikten. Vi förbehåller oss rätten att ta bort kommentarer vi bedömer som olämpliga.