2016-01-01 13:24

2016-01-01 13:24

Tollefsen och Earl gästar Åmåls SK

ISHOCKEY: Färjestadsproffs till Åmål

Nu är det klart vilka Färjestadsspelare som gästar Åmåls SK när Färjestad Hockeyallians arrangerar Kids Day på söndag.

Det blir norrmannen Ole Kristian Tollefsen (bilden) och amerikanen Robbie Earl. Hockeydagen inleds med ett ispass för nybörjare, deltagarna i lek på is och hockeyskolan. Därefter följer ett pass för klubbens spelare som är födda 2007-2004. Efter ispassen finns det möjligheter att få autografer av Färjestadspelarna.

Det blir norrmannen Ole Kristian Tollefsen (bilden) och amerikanen Robbie Earl. Hockeydagen inleds med ett ispass för nybörjare, deltagarna i lek på is och hockeyskolan. Därefter följer ett pass för klubbens spelare som är födda 2007-2004. Efter ispassen finns det möjligheter att få autografer av Färjestadspelarna.

Har du synpunkter på det som sägs i texten? Skriv då gärna en kommentar via tjänsten Ifrågasätt men tänk på att hålla dig till ämnet och diskutera i god ton. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Kritisera och bemöt gärna argumenten men tänk på att inte angripa personen bakom åsikten. Vi förbehåller oss rätten att ta bort kommentarer vi bedömer som olämpliga.