Danskt intresse för "Pärlan"

FOTBOLL

Pär Ericsson är het i allsvenskan med Mjällby. Det har inte minst Odense i den danska ligan upptäckt och har spanat in värmlänningen.
Publicerad: 2012-10-09 07:30

Själv väljer ”Pärlan” att ligga lågt.

– Jag har sagt till min agent att jag vill avsluta säsongen med Mjällby först innan jag börjar ta ställning till något annat.

Det säger Pär Ericsson till Kristianstadsbladet. Pär är IFK Göteborgs spelare, men utlånad till Mjällby, och blir det övergång till Odense är det därför IFK som kommer att förhandla.

Skriv ut!  Skriv ut!  |  Tipsa en vän!  Tipsa!  |  Rätta fel i artikeln!  Rätta!
Just nu på ettan

Senaste nytt
I dagens NWT
I dagens NWT
Sugen på att börja odla dina egna kryddor?

Då är du inte ensam, intresset för egna örtagårdar blomstrar för fullt och dagens Hus & hem ger tips och inspiration.

– Travtips V86 och V75 med startlistor.

– Familjenytt.

Webbfrågan
Odlar du egna kryddor?

Parkväxande blomma.
FLER

Har du en egen nyhet?

Vill du dela med dig av något som äger rum där du bor, eller en fin bild? Mejla in detta till oss! så kan det hamna under Läsarnas här på nwt.se. Läs mer om hur du bidrar till Läsarnas här.

Sök recept
Till hittarecept.se