Välkommen till NWT!

Nya Wermlands-Tidningen är den största morgontidningen i Värmland och har ett utgivningsområde som sträcker sig från Malung i norr till Dalsland i söder. Sex gånger i veckan gör vi en tidning med allt som händer i utgivningsområdet.

NWT har en upplaga på 52 800 exemplar och cirka 132 000 läsare.

Ansvarig utgivare: Mikael Rothsten

Beställ prenumeration

Vill du börja prenumerera på NWT:s papperstidning eller e-papperstidning.

» Beställ din prenumeration

» Prislista

Redan prenumerant?

I Kundcenter på nätet kan du sköta de vanligaste ärenden som rör din prenumeration. Du kan direkt göra permanent eller tillfällig adressändring, uppehåll i din prenumeration eller beställa en ny.

» Logga in och läs e-tidningen

» Betala via autogiro

Om du behöver kontakta kundservice finns vi på telefon 054-19 97 50, fax 054-19 96 06 eller e-post: prenumeration@nwt.se.

Tipsa NWT!

Tipsa NWT:s redaktion. På telefon, sms/mms eller via e-post.

» Lämna tips till redaktionen

Annonsera i NWT

NWT är en av Sveriges största landsortstidningar. Utgivningsområdet omfattar cirka 350 000 människor.

» Annonsera i NWT

Lyssna på din morgontidning!

Det finns många orsaker till varför inte alla kan ta del av en papperstidning. Det gäller exempelvis synskadade, afatiker, reumatiker, dyslektiker och trycksvärtesallergiker.

» Så beställer du radiotidningen

Ingen tidning, kontakta Tidningstjänst!

Karlstad, Hammarö, Grums, Arvika, Eda, Årjäng, Säffle, Åmål, Bengtsfors, Ed, Sunne, Munkfors, Hagfors, Torsby, Forshaga och Kil

Tel. 010-436 31 04, tab.se

Öppettid: kl 7-17 (måndag-fredag)

kl 7-12 (lördag)

Malung

Tel. 023-79 40 80

Öppettid: kl 7-17 (måndag-fredag)

kl 7-12 (lördag)

Karlskoga, Kristinehamn, Degerfors, Filipstad och Storfors

Tel. 010-436 32 20, tab.se

Öppettid: kl 7-17 (måndag-fredag)

7-12 (lördag)


Fakta
NWT

Adress:

Nya Wermlands-Tidningen

Box 28

651 02 Karlstad

Besöksadress:

Våxnäsgatan 20

Telefon:

054-19 90 00 (vxl)

Fax:

054-19 96 00

Receptionen är öppen

måndag-fredag kl 08.00-17.00

E-post, avdelningar:

Redaktionen: redaktion@nwt.se

Annons: annons@nwt.se

Prenumeration: prenumeration@nwt.se

Sporten: sporten@nwt.se

Familj: familj@nwt.se

Debatt: debatt@nwt.se

Insändare: insandare@nwt.se

Kultur: kultur@nwt.se

Nöje: noje@nwt.se