2015-09-30 13:13

2015-09-30 13:13

Helgen i Baptistkyrkan

KARLSKOGA

På fredagskvällen blir det bönesamling i Baptistkyrkan och efter bönen träffas tonår med sina ledare.

Filip Nyman, hemkommen efter tre år på Bibelskola i USA, predikar i söndagseftermiddagens gudstjänst. För sången och musiken svarar Maria Hårsmar och samlingen leds av Stanley Eklind. Det blir en extra insamling till församlingens Missionsprojekt ”Just earth” i Maseno provinsen i Kenya. Gudstjänsten avslutas med nattvard.

Filip Nyman, hemkommen efter tre år på Bibelskola i USA, predikar i söndagseftermiddagens gudstjänst. För sången och musiken svarar Maria Hårsmar och samlingen leds av Stanley Eklind. Det blir en extra insamling till församlingens Missionsprojekt ”Just earth” i Maseno provinsen i Kenya. Gudstjänsten avslutas med nattvard.