Bara i NWT igen!

Förlåt om jag tjatar, men efter mer än tolv år som ansvarig för NWT:s debattsidor så kan man tydligen aldrig upprepa vissa saker för många gånger.
Publicerad: 2012-08-23 17:22
LÄS OCKSÅ:

Det gäller att vi brukar kräva exklusivitet i vårt upptagningsområde för de debattinlägg vi publicerar – avsett avsändare! Ändå verkar alldeles för många ha svårt att ta till sig detta.

Vi är inget tryckeri som på beställning sprider visst åsiktsmaterial. Vi värnar om mångfalden i branschen och ser ingen anledning till varför samma debattinlägg måste gå i flera tidningar. Vad är det då för poäng med att det finns flera tidningar?

Att inte ens företrädare för ledande organisationer i Värmland förstår denna policy är en gåta.

Henrik L Barvå, debattredaktör

Skriv ut!  Skriv ut!  |  Tipsa en vän!  Tipsa!  |  Rätta fel i artikeln!  Rätta!
Just nu på ettan

Senaste nytt
Webbfrågan
Vad saknar du mest på och i Vänern?

Parkväxande blomma.
FLER

Har du en egen nyhet?

Vill du dela med dig av något som äger rum där du bor, eller en fin bild? Mejla in detta till oss! så kan det hamna under Läsarnas här på nwt.se. Läs mer om hur du bidrar till Läsarnas här.

Värmlandsfyndet
Dagens ros/firarhörnan
Sök recept
Till hittarecept.se