2017-03-21 06:00

2017-03-21 06:00

Ge ungdomarna en musikchans!

HAMMARÖ:

Våra ungdomar får sällan chansen att visa upp sig i underhållningssammanhang på Hammarö – vid invigningar, julmarknader, Tassemârten med mera. Det verkar som att det är tre pensionerade gubbar som ska stå för all underhållning. Nu är vi några familjer med musicerande ungdomar som har tröttnat på att se och höra dessa gubbar. Ge våra ungdomar chansen, så att vi får lite variation på underhållningen!

Musikfamiljerna

Våra ungdomar får sällan chansen att visa upp sig i underhållningssammanhang på Hammarö – vid invigningar, julmarknader, Tassemârten med mera. Det verkar som att det är tre pensionerade gubbar som ska stå för all underhållning. Nu är vi några familjer med musicerande ungdomar som har tröttnat på att se och höra dessa gubbar. Ge våra ungdomar chansen, så att vi får lite variation på underhållningen!

Musikfamiljerna

Detta är en opinionstext. Skribenten svarar för de åsikter som framförs i texten.